Едууут!

08/05/2014

16-22 травня 2014 року в Києві перебуватиме експертна місія Ради Європи. До завдань експертної місії буде входити:проведення у Києві консультацій з фахівцями МОЗ, ДСКН, МЗС, ASTAU. Станом на сьогодні, близько 100-150 пацієнтів покинули Крим і переїхали в Київ та інші міста України та продовжують отримувати лікування метадоном.

 

 

 

Лідерів Асоціації учасників ОЗТ України запросили взяти участь у роботі експертної комісії як фахівців з питань захисту прав пацієнтів та мобілізації спільноти.

 

Запит на роботу експертної місії в Києві та інших регіонах України

Через відсутність необхідного дозволу де-факто влади Криму, візит експертів на півострів є неможливим. Проте, питання роботи місії в інших регіонах України обговорювалося з ДСКН України та членами Групи Помпіду.

 

Станом на сьогодні, близько 100-150 пацієнтів покинули Крим і переїхали в Київ та інші міста України та продовжують отримувати лікування метадоном. Реінтеграція пацієнтів в новому середовищі, надання їм допомоги у вирішенні житлових, соціальних та фінансових проблем залишається важким завданням для медичних установ, які зобов’язані розширити спектр послуг аби упоратися з напливом нових пацієнтів.

 

УНЗ ООН та НУО «Альянс ВІЛ/СНІД в Україні» проінформував Секретаріат Групи Помпіду з приводу поширення заворушень на території Східної України, що також може спровокувати призупинення опіоїдної замісної терапії. Окрема, йдеться про Донецьку і Луганську області, що ризикують бути позбавленими важливих лікарських препаратів для лікування ВІЛ та раку. У цьому контексті ДСКН України направила запит до Групи Помпіду щодо направлення міжнародної групи експертів до Києва, а також, можливо, до лікувальних центрів в інших регіонах України, щоб оцінити ситуацію наркозалежних, які отримують лікування метадоном та розробити екстрений план допомоги на основі міжнародних стандартів.

 

Дата візиту експертної місії запланована та схвалена ДСКН на 16-21 травня 2014 року. Місія складається з наступних кроків:

 

По-перше, оцінка потреб на поставки метадону до диспансерів, клінік та аптек, куди ймовірно будуть звертатися пацієнти у зв’язку з закриттям сайтів в Криму. Вирішальне значення має той факт, що близько 100-150 пацієнтів переїхали на материкову територію України і їм має гарантуватися подальше лікування та допомога у вирішенні житлових, соціальних та фінансових питань. Оцінка поточної ситуації має на меті допомогти Україні адекватно реагувати на ситуацію та розробити план дій на випадок довготривалих заворушень у Східних та пд.-сх. регіонах України, що може призвести до переривання поставок в ці регіони.

 

По-друге, провести семінари щодо міжнародних принципів для лікарів і терапевтів, які забезпечують лікування метадоном. Група експертів має на меті надати інформацію про передовий досвід та екстрені керівні принципи, які застосовуються у випадку припинення надання лікарських засобів, включених до списку основних лікарських засобів ВООЗ, таких як метадон та ліки від ВІЛ.

 

 По-третє, зв’язатися з відповідальними фармацевтами та лікарями, які поширюють метадон в Криму та пд.-сх. регіонах України і не в змозі відвідати семінари, щодо плану дій та інших заходів на місцях.

 

По-четверте, необхідно інформувати широку громадськість щодо екстреного плану дій в надзвичайних ситуаціях та рішення української влади і міжнародної спільноти щодо продовження лікування наркозалежних та боротьби з ВІЛ в умовах кризи.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Активизм, Правозащитники, Ассоциация участников ЗПТ Украины

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии