У 2012 році кількість пацієнтів ЗПТ збільшиться

24/01/2012

Загальна чисельність пацієнтів програм ЗПТ у 2012 році буде приблизно 8444 пацієнта.  Про це свідчить звіт отриманих відповідей регіональних управлінь охорони здоров’я  про розрахункову потребу  ЗПТ.

У листопаді 2011 року ВОО «Асоціація учасників ЗПТ України» приєдналась до збору потреб регіонів у розширенні кількості замісної підтримувальної терапії на 2012-2013 роки, який був  ініційований МБФ “Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (див.  лист Альянсу до МОЗ України). Міністерство охорони здоров‘я розіслало листи регіональним управлінням охорони здоров‘я з проханням розрахувати свої потреби у розширенні ЗПТ.

Асоціація учасників ЗПТ України надіслала свої листи-запити (див. приклад звернення Асоціації до Хмельницького ОУОЗ ) до 25 регіональних управлінь охорони здоров‘я  України (та у міста Київ й Севастополь), з проханням вирахувати місцеву потребу  в курсах замісної підтримувальної терапії на 2012 та 2013 роки й надіслати отримані дані у відповідь. У таблиці приведено отримані дані.

 

На 05.01.12 року отримано відповіді від 17 регіонів: Крим, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Миколаїв, Полтава, Рівно, Суми,Тернопіль, Херсон, Хмельницьке, Черкаси, Чернівці, міста Київ та Севастополь.

 

Області: Полтавська, Миколаївська,  Дніпропетровська, Сумська  та Крим на 100% планують дотриматися показників набору кількості пацієнтів у програми ЗПТ на 2012 рік (за наказом МОЗ України №1036 від 29.11.10 року).

 

Для зупинення розповсюдження ВІЛ-інфекції у країні, (за рекомендацією ВООЗ) необхідно довести кількість охвату споживачів ін‘єкційних опіатів програмами «зменшення шкоди», (у тому числі програмами замісної підтримувальної терапії) до 30%. Статистичні дані кількості СІН, з «поведінковими розладами психіки в наслідок споживання опіатів» на обліку у обласних диспансерах, отримані від міністерства охорони здоров‘я України й надіслані до Асоціації учасників ЗПТ України від МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»

Керівництво  Миколаївського та Полтавського регіонів, планує охопити 30% СІН програмами замісної підтримувальної терапії.

 

Ваш комментарий будет виден только после просмотра администратором
Комментарии отсутствуют
Имя *
E-mail (не будет виден в комментарии):