Стратегічний план діяльності ініціативної групи СІН/ЗПТ у місті Шостка.

26/05/2010

Ще однією знаковою подією у діяльності програми ЗПТ став візит технічної допомоги ініціативної групи СІН/ЗПТ (ІГ СІН/ЗПТ) міста Шостка на чолі з Олексієм Загребельним 21 квітня 2010 року.

     И все це завдяки проекту «Мобілізація та развиток СІН\ЗПТ. Інтеграція у суспільство. Разширення профілактики ВІЛ\СНІД в регіонах», при фінансовій підтримці МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Нагальною проблемою, яка розглядалася у ході робочого візиту, стало те, що активісти – учасники ЗПТ проводять роботу в місті по первинній та вторинній профілактиці, але представники групи ПІН/ЗПТ не залучені до роботи координаційної ради з питань ВІЛ та наркоманії з правом голосу.
 На меті була допомога у  виявленні та рішенні  нагальних потреб ініціативних груп шляхом  навчання створенню регіональних стратегічних планів, проведення інформаційно-мотиваційних занять із представниками цільової групи проекту, налагодження комунікацій для подальшої спільної діяльності. 
     Слід зазначити, що зараз у місті Шостка існує ініціативна група СІН/ЗПТ у складі чотирьох осіб. Лідером ІГ СІН/ЗПТ є Тімашов Едуард, який був запрошений на тренінг «Як виявити лідерів та створити ефективну команду». Цей тренінг відбувся 25-27 березня в Дніпропетровську в рамках даного проекту.
     21 квітня 2010 року відбулась зустріч із чотирма представниками ініціативної групи СІН/ЗПТ. Під час цієї зустрічі виявляли нагальні проблеми, які існують перед учасниками програм ЗПТ.  Родзинкою стало інформаційно-мотиваційне заняття з активістами ініціативної групи учасників програм ЗПТ.  До представників цільової групи проекту довели інформацію про ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України», її основні цілі та завдання, Статут, Стратегічний план діяльності, Положення про членство, історія створення та діяльності організації. Надані зразки заяв на членство в ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України».
Важливим фактом стало те, що була здійснена допомога в створенні регіонального стратегічного плану діяльності ініціативної групи СІН/ЗПТ у місті Шостка. Перш за все визначили необхідність повноцінної участі представників ІГ СІН/ЗПТ в реалізації програми ЗПТ. 
     Найдієвішим для підвищення ефективності лікування та самодисципліни серед учасників програм, визначили залучення представника  ініціативної групи СІН/ЗПТ до складу міждисциплінарної комісії, яка працює на сайті ЗПТ Шосткінської поліклініки №5.
Ще одним пріоритетним завданням діяльності ініціативної групи СІН/ЗПТ було визначено входження лідера ІГ Тімашова Е.О. до складу Шосткінської міської координаційної ради з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу.
Слід особливу увагу загострити на тому, як діють регіональні координаційні механізми та як важлива повноцінна участь представників спільнот, уразливих до ВІЛ, в роботі даних механізмів. Для досягнення цієї мети було прийняте рішення щодо написання звернень від ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України» до голови Шосткінської міської координаційної ради з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу Сіваєвій Н.О. та Шосткінському міському голові Нозі М.П.
     Під час візиту технічної допомоги провели зустрічі з головним лікарем Шосткінської міської поліклініки №5 Оріщаком Миколою Семеновичем та членами міждисциплінарної команди сайту ЗПТ, які впроваджують програму замісної підтримувальної терапії в місті Шостка. Зазначимо готовність з боку медичного персоналу сайту ЗПТ міста сприяти діяльності ініціативної групи СІН/ЗПТ.
     Ще один візит технічної допомоги ініціативній групі СІН/ЗПТ (ІГ СІН/ЗПТ) 25-28 квітня  2010 року здійснив експерт проекту Олексій Загребельний у Донецьк.
     Проблема, що виникла у місті – це відсутність доступу учасників  ЗПТ до профільних лікувальних установ міста. Необхідним стло піднятття питання щодо порушення права людини на доступ до лікування та приєднати учасників програми ЗПТ до відстоювання своїх прав.
     Візит передбачав за собою вирішення наступних проблем: допомога у  виявлення та рішенні  нагальних потреб ініціативних груп шляхом  навчання створенню регіональних стратегічних планів, проведення інформаційно-мотиваційних занять із представниками цільової групи проекту, налагодження взаємодії із ВІЛ-сервісними НУО міста Донецьк  для подальшої плідної спільної діяльності.
Зараз у Донецьку  створено ініціативну групу СІН/ЗПТ у складі шести  осіб. Лідером ІГ СІН/ЗПТ стала Зеленіна Наталія, яка також брала участь у тренінгу «Як виявити лідерів та створити ефективну команду». Під час зустрічі із представниками цільової групи проекту провели інформаційно-мотиваційне заняття  з активістами учасників програм ЗПТ. Представників цільової групи проекту розповідали інформацію про ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України»: основні цілі та завдання, Статут, Стратегічний план діяльності, Положення про членство, історія створення та діяльності організації. Надані зразки заяв на членство в ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України».
     Результати зустрічі призвели до створення регіонального стратегічного плану діяльності ініціативної групи СІН/ЗПТ у Донецьку. Найважливим напрямком стало налагодження зв`язків між ІГ СІН/ЗПТ та місцевими НПО, які працюють в сфері зменшення шкоди та(або) ВІЛ-сервісу. Для налагодження подальшої плідної співпраці між ініціативними групами та регіональними НПО, що працюють в сфері профілактики та лікування ВІЛ/СНІДУ, предствники Асоціації організували та провели зустрічі представників ініціативної групи з представниками місцевих НПО та державних установ,  які надають послуги для СІН.
     Важливим і помітним фактом стало те, що під час візиту технічної допомоги відбулися зустрічі з регіональним представником ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» Сергієм Маковєєвим, співробітниками БО «Клуб «Світанок» Світланою Мороз і Наталією Безелєвою, зустріч з координатором проекту медико-соціального супроводу учасників ЗПТ Донецької області ГО «Донбас без наркотиків» Колодяжним О. В. та медичним персоналом, задіяним в реалізації ЗПТ у Донецьку. Ці зустрічі  визначили конкретні та пріорітетні напрямки співпраці представників ініціативної групи СІН/ЗПТ із НУО Донецька. Серед найуспішніших – спільне проведення акції до Дня пам’яті померлих від СНІДу, домовленість про залучення волонтерів із числа СІН/ЗПТ до аут річ-роботи проекту, зменшення шкоди БО «Клуб «Світанок». 
Актуальною проблемою залишилася відсутність можливості продовжувати лікування для тих учасників програми ЗПТ, які потребують госпіталізації в профільні ЛПЗ міста. Відсутність відпрацьованого у таких випадках механізму взаємодії ЛПЗ стає на перешкоді лікування учасників ЗПТ. Для змінення існуючої ситуації  ініціативною групою СІН/ЗПТ Донецька було прийняте рішення сприяти розробці та впровадженню даного механізму.
     У квітні 2010 року лідер ініціативної групи СІН/ЗПТ Наталія Зеленіна, як регіональний представник ВГО «Асоціація учасників ЗПТ України», вперше приймала участь у засіданні Донецької обласної Координаційної ради з питань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в якості запрошеного учасника. Це стало можливим завдяки рекомендації регіонального представника ВБО «Всеукраїнська Мережа людей, що живуть із ВІЛ» Сергія Маковєєва, який був залучений до тренінгу «Як виявити лідерів та створити ефективну команду» в якості тренера. На найближче засідання Донецької обласної Координаційної ради з питань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу планується підготувати на винести на розгляд питання стосовно безперервності лікування учасників програм ЗПТ в ЛПЗ м. Донецька. Сформована спільна позиція громадського сектору щодо необхідності вирішення даної проблеми стала одним із позитивних результатів плідної роботи.

 

 

 

 

 

Інформаційний менеджер Дар’я Кузьменко

Ваш комментарий будет виден только после просмотра администратором
Комментарии отсутствуют
Имя *
E-mail (не будет виден в комментарии):