Розширення доступу до програм замісної підтримувальної терапії в Україні.

11/04/2012

Громадська організація "Інститут правових досліджень та стратегій" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" розпочала адвокаційну кампанію, спрямовану на розширення доступу до програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в Україні.

Ініціатива спрямована на розвиток значущого діалогу між Урядом України та громадянським суспільством в контексті міжнародних зобов'язань  України в галузі прав людини, зокрема права на здоров'я , та права звернення до Спеціального доповідача з питання про право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я Ради з прав людини ООН.

Кампанія втілить наступні кроки:

 


Крок 1: Складання 13-15 скарг від осіб, які не мають доступу до програми ЗПТ, про порушення права на здоров'я, та подання їх до Спеціального доповідача з питання про право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я Ради з прав людини ООН (на цей час Ананд Гровер).

 


Крок 2: Направлення копій скарг до офісу вповноваженого з прав людини з метою його/її залучення до діалогу.

Крок 3:Запрошення Спеціального доповідаа від Уряду України (використовується механізм роботи офісу Спеціального доповідача у відповідності до його мандату).

Крок 4: Організація та проведення візиту, включаючи організацію одноденних консультацій між представниками громадянського суспільства та представниками Уряду високого рівня (використовується механізм роботи офісу Спеціального доповідача у відповідності до його мандату).

"Інститут правових досліджень та стратегій" має попередню згоду з офісу Спеціального доповідача про зацікавленість в здійсненні такого візиту до України.

Всі зацікавлені партнери запрошуються до участі в кампанії. Передусім ваша участь буде корисною щодо пошуку та збору інформації про випадки недоступності ЗПТ за такими основними "тематичними сферами":

1. Відсутність ЗПТ в містах, населених пунктах, де вона повинна бути згідно з діючими наказами МОЗ;
2. Скарги пацієнтів про неможливість потрапити в програму, черги, маленькі квоти (Харків, Одеса, інші міста);
3. Випадок Донецька, де рішенням місцевої ради було заборонено надання ЗПТ в міських комунальних установах;
4. Відсутність рецептурної форми видачі препарату ЗПТ .
5. Інші випадки, які стосуються обмеження доступу до програм ЗПТ.

Будь ласка з питаннями та пропозиціями щодо участі в кампанії звертайтесь до координатора проекту--Андрія Роханського (контакти
наведені нижче).

Вказана діяльність проводиться в рамках проекту "Використання міжнародних механізмів впливу на Уряд України з метою покращення ситуації з доступом до замісної підтримуючої терапії", підтриманого Програмою "Громадське здоров'я" Міжнародного фонду "Відродження"

Координатор проекту: Андрій Роханський,
т. 0673958308
   0634536742
e-mail andrewrakhan@gmail.com

Менеджер Програми "Громадське здоров'я" МФВ: Олена Кучерук, 044
4619709, kucheruk@irf.kiev.ua

 

 

 

Ваш комментарий будет виден только после просмотра администратором
Комментарии отсутствуют
Имя *
E-mail (не будет виден в комментарии):