І знову надія

15/11/2013

Уряд затвердив нацпрограму протидії ВІЛ/СНІДу 

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 13 листопада затвердив Національну програму протидії ВІЛ/СНІДу в Україні на 2014-2018 роки, повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

 

http://msmua.org/уряд-затвердив-нацпрограму-протидії-віл/сніду.html

 

 

Завдання нової Загальнодержавної програми полягає в посиленні найбільш ефективних заходів і напрацювань попередньої п'ятирічної програми з урахуванням провідного міжнародного досвіду та експертних рекомендацій Організації Об'єднаних Націй (ООН).

 

Урядові аналітики відзначають, що затверджений план дасть можливість максимально ефективно задіяти наявні ресурси, і Україна зможе послужити успішним прикладом по боротьбі та профілактиці СНІДу для країн Східної Європи та пострадянського простору.

 

Документ передбачає фінансування Програми у розмірі 7 560 млн. грн. Зокрема, до кінця 2018 року планується витратити на боротьбу з ВІЛ 5,6 млрд грн з держбюджету, 460 млн грн з місцевих бюджетів і 1,5 млрд грн донорських коштів Глобального фонду боротьби зі СНІДом.

До нововведень майбутньої Програми слід віднести пілотне впровадження ефективних форм організації надання медичної допомоги людям, що живуть з ВІЛ. Вперше передбачається гендерний підхід до організації та надання медичних послуг. Поряд з цим розроблено низку інноваційних заходів з профілактики та лікування хвороби.

 

Зокрема, підтримка вітчизняних медико-біологічних розробок антиретровірусних і замісних препаратів, а також доступ хворих на ВІЛ до допоміжних репродуктивних технологій.

Урядові аналітики відзначають, що до кінця 2018 року планується охопити лікуванням близько 140 тис. пацієнтів. Крім цього, програма передбачає значне збільшення числа кабінетів і центрів з тестування на ВІЛ, де буде забезпечуватися медичне та соціальний супровід, здійснюватися інтернет- консультування, надаватися засоби індивідуального захисту.

 

За реалізацією Національної програми протидії СНІДу стежитиме міжнародна група експертів, які будуть застосовувати метод комп'ютерного моніторингу та моделювання на основі алгоритму GOALS, відзначають експерти. Модель GOALS – це алгоритм прорахунку наявних ресурсів держави, прогнозування епідемії процесів і ефективних шляхів для виконання індикаторів програми на різних рівнях і з урахуванням різного розподілу фінансування – на національному та регіональному рівні.

 

Заступник Генерального секретаря ООН Мішель Сідібе, який консультував Уряд України з питання планування програми, високо оцінив зусилля Кабінету Міністрів у протидії хвороби і висловив своє переконання, що з прийняттям нової програми проти СНІДу, перед Україною відкрилася можливість зупинити поширення ВІЛ і звільнити майбутнє покоління України від цієї хвороби.

 

Необхідно відзначити, що в 2012 році в Україні, вперше за час незалежності, зафіксовано зменшення кількості нових випадків ВІЛ. А за результатами першого півріччя 2013 року на 12% зменшився рівень смертності від хвороб, зумовлених СНІДом. За 10 років у шість разів знижений рівень передачі вірусу імунодефіциту від матері до дитини (з 27,8 % до 4,9 %), у десять разів збільшено рівень охоплення профілактичним антиретровірусних лікуванням жінок, у яких під час вагітності була діагностована ВІЛ - інфекція.

 

  Новини перепост https://www.facebook.com/groups/370283263029415/ 

 

Ваш комментарий будет виден только после просмотра администратором
Комментарии отсутствуют
Имя *
E-mail (не будет виден в комментарии):